SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        17 lutego 2019

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. W miniony poniedziałek, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Dziękuje serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę, szczególnie wyrażamy wdzięczność tym, którzy trudzili się aby starszych, chorych przywieźć do kościoła. Bóg zapłać.

3.W tym tygodniu zapraszamy na „Ferie na sportowo”-plakat. Schola – warsztaty w środę 20 lutego.

1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  2. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:30.
  4. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
  6. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,

23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.