PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            10 lutego 2019

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem. Poznacie ich po owocach – Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w poniedziałek pomogli uprzątnąć świąteczny wystrój.
 2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 17:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przystąpić do spowiedzi.
 3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
 4. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

5.W tym tygodniu LSO w poniedziałek organizuje w salkach wieczór filmowy, a w środę wybiera się na kręgle. W drugim tygodniu ferii zapraszam na „Ferie na sportowo”-plakat. Schola – warsztaty w środę 20 lutego.

 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:30.
 3. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna.
 5. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z lutego na renowację świątyni. Listy w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
 • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.