Siódma  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     24 lutego 2019

 1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
 2. Zakończył się czas ferii zimowych, składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży.
 3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 4. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, rano odwiedzę chorych, a od godz. 16:30 adoracja i spowiedź.
 6. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najmłodszym czytelnikom polecamy „Małego Pielgrzyma”. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.
 9. Dzisiaj o 17:00 w Gowidlinie Msza św. żałobna za + ks. Franciszka Cybulę, uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o godz. 11:00 także w Gowidlinie.
 10. 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne.
 11. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi uroczyste zaprzysiężenie obu rad parafialnych.