DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                        25 lutego 2018

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy zbiórka do puszki.

  1. Rozpoczęliśmy już bezpośrednie przygotowania do sobotniej uroczystości, o godz. 17:00 Ks. Bp Piotr Krupa udzieli naszej młodzież sakramentu bierzmowania. Młodzież codziennie spotyka się na Mszy świętej, modlimy się nowenną do Ducha Świętego. Od poniedziałku rozpoczną się także ćwiczenia. Spowiedź w sobotę o godz. 10:00.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 18:00, a gorzkie żale w niedziele o godz. 10:00.
  3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Rano od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych z Komunią św. Spowiedź od 17:00 z adoracją NS.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
  7. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
  8. Parafialny Zespół Caritas od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał Paschaliki (świece paschalne na stół Wielkanocny po 5 zł) oraz książki „Wszystko o Eucharystii” po 8 zł. Są też wyłożone skarbonki wielkopostne: „Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym.”