TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  4 marca 2018

  1. Wczoraj 43 osoby przyjęły z rąk J.E. Ks. Bpa Piotra Krupy sakrament bierzmowania, jeszcze raz pragnę podziękować paniom katechetkom, które towarzyszyły młodzieży w tym czasie przygotowania, służbie liturgicznej, organiście oraz samej młodzieży. Bóg zapłać.
  2. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
  3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na drogę krzyżową w piątek o godz. 18:00 i na gorzkie żale w niedzielę po pierwszej Mszy.
  4. W czwartek, 8 marca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet.
  5. W piątek na 17:30 zapraszam dzieci przygotowujące się do 1. Komunii św.
  6. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z marca. Listy są dostępne w zakrystii.
  7. Parafialny Zespół Caritas dzisiaj po mszach będzie rozprowadzał Paschaliki (świece paschalne na stół Wielkanocny po 5 zł) oraz książki „Wszystko o Eucharystii” po 8 zł. Są też wyłożone skarbonki wielkopostne: „Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym.”