PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         18 lutego 2018

  1. Kończymy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ojcu rekolekcjoniście Radosławowi Gawryś za ten wspólnie przeżyty czas, za wspólnie pokonany pierwszy etap drogi tegorocznego Wielkiego Postu, mamy świadomość, że to dopiero początek. Chciejmy nawzajem się wspierać, aby był to czas owocny, czas przemiany i umocnienia. Bóg zapłać.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek młodzież do bierzmowania rozpoczyna nowennę do Ducha Świętego.
  3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 18:00, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 10:00.
  4. DZIEŃ MODLITWY I POSTU W INTENCJI POKOJU. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  6. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
  7. Duszpasterz Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na „Spotkania Małżeńskie”. Szczegóły na plakacie.
  8. Caritas rozprowadza skarbonki wielkopostne. I zaprasza: Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.