CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       28 stycznia 2018

 1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
 2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
 3. W poniedziałek na godz. 11:00 do domu parafialnego zapraszam na zbiórkę LSO.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A po Mszy spotkanie dla młodzieży do bierzmowania. Tego dnia łączymy się z naszym seminarium duchownym w Pelplinie w ramach akcji „Most modlitewny”. Klerycy przez cały dzień modlą się w intencji naszej parafii a my modlimy się za kleryków, moderatorów, księdza Rektora.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Natomiast na wieczornej Mszy odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego, a po Mszy nabożeństwo z ucałowaniem relikwii.
 8. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam do uprzątnięcia wystroju świątecznego, wyniesienia choinek.
 10. Do chorych, w tym miesiącu wyjątkowo, udam się w sobotę od godz. 8:00.
 11. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze po 2 zł. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
 12. W imieniu Caritas zapraszam na „Dzień gier planszowych” – dzisiaj, godz. 15:00 w domu parafialnym(kawa, herbata, ciasto).

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.