PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     4 lutego 2018

 1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
 2. W minionym tygodniu miały miejsce ważne wydarzenia, o. Dariusz Myszk z Niepokalanowa przywiózł nam relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zyskaliśmy potężnego orędownika w niebie, prośmy za jego przyczyną Matkę Najświętszą w naszych osobistych i wspólnotowych intencjach. Bóg zapłać za obecność oraz wspólną modlitwę. Dziękuje serdecznie także wszystkim, którzy w sobotę znaleźli trochę czasu aby uprzątnąć dekoracje świąteczną.
 3. W piątek, w święto Ofiarowania Pańskiego, na zakony klauzurowe zebraliśmy 309 zł.
 4. W poniedziałek o 11:00 zbiórka LSO, natomiast na Mszę św. zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek adoracja NS pół godziny przed Mszą.
 6. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego.
 7. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze po 2 zł. Rycerz Niepokalanej.
 8. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z lutego, listy są w zakrystii. Zakupiliśmy do salek 40 krzeseł oraz 4 stoły, łączna wartość  4 254,57.
 9. W Środę Popielcową rozpoczynamy szkolne i parafialne rekolekcje wielkopostne. Program w gazetce.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
 • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
 • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.