TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         21 stycznia 2018

  1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcam do udziału w Eucharystii także w tygodniu.
  3. Kończymy dziś duszpasterskie odwiedziny rodzin, trwając jeszcze w radości Bożego Narodzenia zapraszam na wtorek po wieczornej Mszy na wspólne kolędowanie do domu parafialnego.
  4. Zapraszam w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.
  5. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie. W piątek po Mszy zapraszam radę ekonomiczną na spotkanie.
  6. W imieniu Caritas zapraszam na „Dzień gier planszowych” – w niedzielę 28 stycznia, godz. 15:00 w domu parafialnym(kawa, herbata, ciasto).
  7. Dziś przypada Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Otoczmy seniorów modlitwą i serdeczną obecnością.
  8. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania – patron, świadek, ad sacra.
  9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze po 2 zł. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne.

W tym tygodniu patronują nam:

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.