DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2023

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. W tym tygodniu na Różaniec zapraszam w poniedziałek po mszy o 8:00, od wtorku do piątku o 17:30, w sobotę o 16:30 a w niedzielę po mszy o 9:30. Członków Wspólnoty Żywego Różańca, dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę!
2. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć hospicjum w Kartuzach.
3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
4. W środę na godz. 9:00 do salek zapraszamy na spotkanie organizacyjne i robocze członków KGW Kreatywne. A w niedzielę 22 października KGW będzie sprzedawało ciasta.
5. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto.
6. W sobotę po wieczornej mszy zapraszam na nabożeństwo ze św. Maksymilianem, obecnym w znaku relikwii. O godz. 18:00 zbiórka LSO(szkolenie i przygotowanie do ślubowania kandydatów).
7. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
8. Za tydzień na mszy o 11:30 młodzież do bierzmowania złoży wobec wspólnoty na ołtarzu własne zobowiązania do sumiennego formowania się ku dojrzałości chrześcijańskiej.
9. Prasa katolicka. Pielgrzym, nasza gazetka parafialna. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary rodzinne
10. W tym tygodniu patronuje nam:
Piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).