Narodzenie Pańskie 25 grudnia 2022

Boże Narodzenie to czas kontemplacji Boga, który z miłości do człowieka stał się człowiekiem, by być blisko i uczestniczyć w życiu każdego z nas. Moi kochani, niech radość z narodzin Chrystusa umocni w nas ufność, że jesteśmy w bezpiecznych rękach miłosiernego Ojca i dodaje nam sił i odwagi do okazywania miłości wobec bliźnich.
1. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna okres narodzenia Pańskiego. Dziś po każdej Mszy zbiórka do puszek na ratowanie życia naszego radnego Michała Garskiego. Tydzień temu zebraliśmy 2226 zł.
2. W poniedziałek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze wg porządku niedzielnego. Tego dnia zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji oraz KUL.
3. Ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.
4. W minionym tygodniu miała miejsce wigilia parafialna, składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowania. Bóg zapłać za spotkanie, każde dobre słowo, wspólne śpiewanie kolęd.
5. Serdecznie dziękujemy p. Franciszkowi i Krystynie Wenta za ofiarowane dla parafii choinki.
6. Wyrazy dziękczynienia kieruję także do tych, którzy znaleźli czas i trudzili się przy strojeniu świątyni na tegoroczne święta.
7. W Oktawie Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 18:00, z wyjątkiem czwartku.
8. W środę o 11:00 spotkanie LSO.
9. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi w tej otaczającej nas bylejakości.
10. W sobotę 31 grudnia po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
11. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda to dla wielu rodzin jedyna okazja do spotkania z proboszczem, zachęcam do szczerych rozmów, pytań. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na inwestycje parafii.
12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Pielgrzym- a w nim m.in. o symbolice czasu Bożego Narodzenia, o pięknie świąt w rodzinie, o dawnej kuchni Gdańska, o zagadkowej śmierci bpa Kluza; krzyżówka i wiele innych, nasza gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Ofiary rodzinne