DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2023

Moi kochani Parafianie, dziś 20 sierpnia mija 10 lat mojej posługi w Siemirowicach. Z pewnością możemy powiedzieć, że był to czas obfitujący w wydarzenia, wiele udało się zrobić i w kwestii materialnej(kościół, dom parafialny, obejście, parking, cmentarz) ale także duchowej(pielgrzymki do Sianowa, odpusty, pikniki, misje i rekolekcje, LSO, rady parafialne, schola, KGW Kreatywne, kilka roczników bierzmowanych, peregrynacja Ikony św. Józefa, relikwie św. Maksymiliana) i wiele innych. Oczywiście ciągle jest wiele do zrobienia. Im bardziej będziemy stawali się wspólnotą tym więcej dokonamy. Bo przecież Proboszcz sam niczego nie zrobi, potrzebujemy siebie nawzajem. Dlatego dzisiaj szczególnie chciałbym podziękować za każde posłuszeństwo Duchowi Świętemu. Za otwartość i współpracę. Jak mawiał nasz patron św. Ignacy Ad maiorem Dei gloriam – na większą chwałę Bożą. Ufam, iż niebawem rozpocznie się wielki remont kościoła. Jestem głęboko przekonany, że za kilka lat doczekamy się konsekracji ołtarza i świątyni. Nie pozwólmy się podzielić i poróżnić. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.

1. We wtorek wspomnienie NMP Królowej. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek św. Bartłomieja Apostoła. Natomiast w piątek od godz. 17:00 adoracja w intencji powołań. W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej – odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu na mszy o 17:00.
2. W sobotę LSO organizuje spływ kajakowy, zapisy do poniedziałku(21.08), wszelkie informacje w zakrystii.
3. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.
4. Prasa katolicka. Pielgrzym, nasza gazetka parafialna. Tydzień temu na inwestycje parafialne zebraliśmy 1532 zł, a 15.08 na pomoc dla Słowenii zebraliśmy 963 zł -Bóg zapłać. Ofiary rodzinne
5. Zmarła nasza parafianka Urszula Firgolska, Różaniec w niedzielę o 16:00, w poniedziałek i wtorek o 19:00, pogrzeb w środę o 10:00. Wieczny odpoczynek…