TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     24 października 2021

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
  2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam na wspólną modlitwę od poniedziałku do czwartku i w sobotę po Mszy św., w piątek o 17:30 z adoracją Najświętszego Sakramentu, w niedzielę po Mszy o 9:00. Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  3. W piątek o 17:30 w czasie adoracji i różańca spowiedź. W sobotę od 16:30 spowiedź, po mszy i różańcu spotkanie dla młodzieży do bierzmowania.
  4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii oraz biurze parafialnym można składać wypominki jednorazowe oraz roczne. Msza zbiorowa za zmarłych 2 listopada o godz. 8:00. Jest również dostępny kalendarz z intencjami na 2022 r.
  5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte jak w niedzielę, w Dzień Zaduszny Msze o 8:00, 10:00 i 18:00. Procesja na cmentarzu parafialnym 1 listopada po Mszy o 9:00. W tym roku 1 listopada na cmentarzu przeprowadzimy zbiórkę ofiar na nowy Krzyż.
  6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  7. W Roku św. Józefa oraz Roku Rodziny trwajmy na modlitwie. Prośmy opiekuna Świętej Rodziny o obfite owoce peregrynacji, umocnienie wiary i zaangażowanie w życie Wspólnoty. Zakończyliśmy peregrynacje na Osiedlu, teraz czas na indywidualne zgłoszenia. Jeżeli ktoś wcześniej nie mógł gościć św. Józefa można teraz na jeden dzień zabrać ikonę prosto z kościoła.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Pielgrzym, gazetka parafialna. Kalendarze składane po 10zł, małe po 5 zł. Kalendarz Rolników 60 zł. Ofiary rodzinne
  2. Zakończyliśmy budowę wiaty rowerowej przed kościołem, uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku dziś po Mszy o 11:00. Składam serdeczne podziękowania pomysłodawcy i ofiarodawcy p. Adamowi Bojanowskiemu.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.