TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                    13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
  4. Msza Święta roratna w naszej świątyni w tygodniu o 7:00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
  5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  6. W piątek w godz. 18:00 – 19:00 spowiedź adwentowa z udziałem księży dekanatu. Komunia co 10 min.
  7. Zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 255 zł.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

1. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  2. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma. Gazetka parafialna.
  3. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
  4. Pamiętajmy o obostrzeniach sanitarnych, zakrywamy twarz maseczkami i dezynfekujemy ręce. Obowiązuje nas limit osób w kościele – 25.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.