duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                       21 maja 2017

  1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
  2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  3. W poniedziałek mija dokładnie rok od uroczystości 1. Komunii, z tej okazji zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. Od godz. 17:15 będę słuchał spowiedzi. Byłoby pięknie gdyby dzieci przygotowały czytanie i zaśpiewały psalm.
  4. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.
  5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Mszę św. poprzedzimy półgodzinną Adoracją NS. Natomiast po Mszy św. zapraszam na spotkanie LSO.
  7. Trwają nabożeństwa majowe, które celebrujemy w naszym kościele codziennie w łączności z Mszą św. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do 1. Komunii przychodzą obowiązkowo.
  8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary rodzinne
  9. Zachęcam do składania drobnych ofiar do puszki na końcu ławek na naszą gazetkę parafialną.
  10. Zapowiedzi: Michał Wydrowski, zam. Pieski i Magdalena Mrozek Gliszczyńska, zam. Bytów, zap. 2.

Bogdan Drywa, zam. Zielony Dwór i Monika Durbajło, zam. Lębork, zap. 2.

Tomasz Reichel, zam. Siemirowice i Emilia Kosmella, zam. Siemirowice, zap. 1.

  1. W środę na Mszę św. zapraszam wszystkich zainteresowanych pieszą oraz rowerową pielgrzymką do Sianowa.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).