Proboszcz Ks.Tomasz

Wtorek  29.11

7:00 + W 3 r. śmierci Wojciecha Witczyk

Środa  30.11

7:00 + rodziców obojga stron Martę i Jana, Klarę i Leona oraz Bronisława i zmarłych z rodziny

Czwartek 1.12

7:00 + Renatę

Piątek 2.12

7:00 Podziękowanie Matce Bożej za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie

Sobota 3.12

18:00 + Bronisława, Józefa, Kazimierza, Alicję i Gertrudę Kulasiewicz

Niedziela 4.12 – 2 Niedziela Adwentu

9:30 + rodziców Annę i Jana, teściów Annę i Józefa

11:00 + w 18 rocznicę śmierci ojca Dymitra i zmarłych z rodziny

lis

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU             27 listopada 2016

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Z Maryją czekamy na Jezusa.

3. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele, od poniedziałku do piątku, o godz. 7:00 oraz w soboty o godz. 18:00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii. (7 zł i 14 zł)

4. We wtorek na godz. 19:00 do plebanii zapraszam wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie (repertuar bardzo różnorodny – będzie radośnie).

5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 6:50. O godz. 16:00 zbiórka ministrantów.

6. W czwartek na godz. 19:00 zapraszam na plebanię rady parafialne – duszpasterską i ekonomiczną.

7. W piątek o godz. 19:00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

8. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania od godz. 18:00(na zakończenie Komunia św.). W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 18:00 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz na zakończenie Komunia św. Natomiast rano udam się do chorych z posługą sakramentalną.

9. W niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się zbiórka darów dla Hospicjum dla dzieci, Bursztynowa Przystań. Plakaty.

10. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze naszej parafii - 8 zł mały i 16 duży.

11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne. Ofiary rodzinne:

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
  • 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Subskrybuj Parafia p.w. Św. Ignacego Loyoli w Siemirowicach RSS