DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     27 września 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W związku z pożarem obozu i dramatyczną sytuacją kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos, Ks. Biskup diecezjalny zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek w tę niedzielę w ramach solidarności z ofiarami.
 2. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych. Ruch pielgrzymkowy istnieje w Kościele od wieków.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym.
 5. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18:00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17:00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz o 17:30 Różaniec. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Chorych oraz seniorów odwiedzę w piątek od godz. 8:00.
 7. Kończymy dziś Biały Tydzień, pięknie dziękuje Rodzinom uczestniczącym we wspólnej modlitwie. Zachęcam Rodziców do troski i współtowarzyszenia dzieciom w nabożeństwach pierwszych piątków miesiąca.
 8. Rozpoczynamy przygotowania kolejnej grupy dzieci do 1. Komunii, która będzie miała miejsce 30 maja 2021 r. Zapraszam rodziców na spotkanie w sobotę 3 października na godz. 17:00.
 9. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna.
 10. Kolekta na inwestycje parafialne wyniosła 1113zł. Bóg zapłać. Ofiary rodzinne z września
 11. Pamiętajmy o obostrzeniach sanitarnych, zakrywamy twarz maseczkami i dezynfekujemy ręce.

W tym tygodniu patronują nam:

28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.