DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        20 września 2020

Dzisiaj uroczystość 1 Komunii św. drugiej grupy dzieci. Dziękuje rodzicom oraz pani katechetce za zaangażowanie i trud przygotowania. Biały Tydzień od wtorku do piątku o godz. 18:00, w sobotę o godz. 17:00 oraz w niedzielę o 11:00. W ramach białego tygodnia w czwartek po mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza drugiej grupy dzieci, piękną mosiężną łódkę do kadzielnicy.

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem.
 3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
 4. W środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
 6. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna.
 7. Ofiary rodzinne z września
 8. W zeszłym tygodniu zbiórka na rzecz Ziemi Świętej wyniosła 359 zł. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.
 9. Pamiętajmy o obostrzeniach sanitarnych, zakrywamy twarz maseczkami i dezynfekujemy ręce.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.