DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     30 sierpnia 2020

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
 2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
 5. We wtorek po Mszy zapraszam na spotkanie do salek Rade Ekonomiczną.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek o 18:00 Msza na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, dlatego w sposób szczególny dziękujemy P. Bogu za dar eucharystii i kapłaństwa, modlimy się o nowe powołania do służby Bożej. Spowiedź od 17:00.
 8. W pierwszy piątek miesiąca wynagradzamy Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Rano o 8:00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną, o godz. 17:00 adoracja najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. O 18:00 nabożeństwo i Msza św.
 9. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
 10. Serdecznie dziękuje za zebrane tydzień temu ofiary na inwestycje parafialne -888 zł.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.