Niedziela Odpustu Parafialnego  26 lipca 2020

 1. Odpust parafialny ku czci świętego patrona wspólnoty to czas szczególny, to czas łaski. Św. Ignacy zapewne przez cały rok wstawia się za nami u Pana Boga, ale to właśnie czas odpustu jest uprzywilejowany, kiedy możemy uzyskać łaski odpustu zupełnego.

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowania dzisiejszych uroczystości, zarówno tu w kościele jaki i obok kościoła. Wraz z KGW Kreatywne po Mszy zapraszamy na biesiadę, po zaopatrzeniu się w smakowite przekąski można zejść do salek i usiąść do stołu. Niech ten czas biesiady będzie pięknym czasem dla wspólnoty, dla drugiego.

Księże Prałacie, ogromnie się cieszymy Twoją obecnością. Dziękuje za przyjęcie zaproszenia i niezwykle poruszającą posługę słowa. Dziękuje za złożenie tej Przenajświętszej Ofiary Pana Jezusa w intencji naszej Parafii, dziękuje za wspólną modlitwę.

W sposób szczególny chciałbym w imieniu całej naszej wspólnoty podziękować pani Dorocie Gierszewskiej, która włożyła ogrom pracy w prowadzenie Kroniki Parafialnej. W poniedziałek od godz. 9:00 do 10:00 oraz od 19:00 do 20:00 będzie można przejrzeć Kronikę w naszych salkach(także napić się kawy). Dzisiaj natomiast każdy chętny będzie mógł w kronice potwierdzić swoją dzisiejszą obecność.

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek, w liturgiczne wspomnienie św. Ignacego, zapraszam na godz. 17:30 na adoracje Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna. Ofiary rodzinne z lipca
  W tym tygodniu patronują nam:
 • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.