DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        21 czerwca 2020

 1. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, składam serdeczne Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary, za waszą obecność, wspólną modlitwę. Dziękujemy niosącym chorągwie, baldachim oraz Krzyż. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość 1 Komunii św. Dzieci przez tzw. biały tydzień będą codziennie w pełni uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18:00 a w sobotę o 17:00. Pięknie dziękujemy za tegoroczny dar ołtarza – nową mosiężną kadzielnice. Bóg zapłać.
 3. W czwartek o godz. 16:00 Ks. Biskup Diecezjalny udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Kandydatów zapraszam na spotkanie w środę na godz. 17:00, które zakończymy około g. 19:30. Obecność obowiązkowa. (17:00 sprawy porządkowe, próba, 18:00 Msza św. 19:00 spowiedź)
 4. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości do Boga i bliźniego.
 5. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 6. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
 7. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o 8:00.
 9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 10. Dzisiaj kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać. Ofiary rodzinne z czerwca
 11. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna.
 12. Specjalne podziękowania w imieniu całej wspólnoty parafialnej kierujemy w stronę p. Stefana Wejer, który wraz z p. Mirosławem Wejer oraz Łukaszem Puzdrowskim za darmo wykonali chodnik pod pojemniki na odpady na cmentarzu. Wielkie Bóg zapłać. Pamiętajmy o segregowaniu odpadów, niebawem zagospodarujemy także miejsce na kompostownik.
 13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach naboru na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie niezbędne dokumenty.
 14. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu.