JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

  1. W miniony czwartek przeżywaliśmy piękną uroczystość Bożego Ciała, w tym roku także moją 20 rocznicę święceń kapłańskich, jak wiemy kapłaństwo nie jest prywatną sprawą, ale służbą dla dobra wspólnego Kościoła, dlatego z całego serca dziękuję za każde dobre słowo i modlitwę, szczególnie chciałbym podziękować wspólnocie Żywego Różańca z Siemirowic za pamięć, życzenia i prezent.

Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą obecność na Mszy, procesji oraz popołudniowej Adoracji, za wszelką formę zaangażowania. To wzruszające świadectwo żywej wiary. Bóg zapłać. Trwa Oktawa Bożego Ciała, codziennie procesje eucharystyczne oraz nabożeństwo czerwcowe w łączności z Mszą o godz. 18:00. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, tego dnia ostatnia procesja oraz obrzęd błogosławieństwa wianków. Zachęcam do licznego udziału.

  1. Trwają przygotowania do uroczystości 1 Komunii św. Spotkania w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00, natomiast w piątek o 15:00 spowiedź dla dzieci.
  2. Natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma spotkania w poniedziałek o 19:00, w środę i piątek o 18:00.
  3. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
  4. Za tydzień o 11:00 uroczystość 1 Komunii, część kościoła będzie zarezerwowana dla dzieci i ich rodzin.
  5. Dzisiaj kolekta na cele remontowe Seminarium oraz Katedry – Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary rodzinne z czerwca
  6. W kąciku prasowym Pielgrzym(Hołowczyc – Ojciec ekstremalny), Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna.

 W tym tygodniu patronujE nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.