NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                             7 czerwca 2020

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. Ks. Bp Diecezjalny 25 czerwca o godz. 16:00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 18:00.

Uroczystość 1. Komunii św. będzie miała miejsce 21 czerwca oraz 20 września. Rodzice według własnego rozeznania wybierają dogodny termin. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam w poniedziałek na 18:00.

 1. W środę podczas nowenny o godz. 18:00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
 2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Decyzją Ks. Bpa Diecezjalnego w tym roku nie będzie procesji ulicami parafii, nie budujemy czterech ołtarzy. Po Każdej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. A także adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 18:00. Na 15:00 zapraszam mieszkańców Zielonego Dworu, ul. Długiej oraz bloków 1-9; na 16:00 zapraszam Oskowo, mieszkańców ul. Szkolnej oraz bloków 11- 14; na 17:00 zapraszam mieszkańców Piesek, oraz bloków 15-21. Podczas adoracji możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ofiary na kwiaty na Boże Ciało proszę składać do skarbonki za ławkami.

 1. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
 2. Za tydzień kolekta na cele remontowe Seminarium oraz Katedry.
 3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie przed Mszą odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 4. W kąciku prasowym Pielgrzym, Mały Pielgrzym dla dzieci oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej. Jest też nasza gazetka parafialna. Ofiary rodzinne z czerwca

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.