CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY            3 maja 2020

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
 2. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
 3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 4. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
 6. Przypominam, że w naszym kościele w maju od poniedziałku do piątku odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:45 – będą transmitowane. W sobotę i niedzielę po Mszach. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zachęcam też Rodziny do duchowej łączności o 20:30 na Różańcu.
 7. Ofiary za intencje mszalne, ofiary rodzinne na renowacje kościoła czy po prostu ofiary na funkcjonowanie parafii proszę wpłacać na konto parafii, ewentualnie składać do skarbonki pod chórem. Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia Parafii w tych trudnych chwilach.
 8. Serdeczne Bóg zapłać dla p. Tadeusza Lis, który wraz z synem wyremontował kontener na śmieci z cmentarza. Połacie przerdzewiałej blachy zostały usunięte a następnie wspawana nowa blacha(3 mm), zabezpieczona antykorozyjnie i pomalowana. Pan Tadeusz nie tylko wykonał te prace za darmo, ale także sam zakupił potrzebny materiał. Bóg zapłać.
 9. Zakupiliśmy nowe pojemniki na cmentarz – żółty na plastiki, zielony do szkła. Proszę segregować odpady.
 10. KGW Kreatywne pod chórem wystawiło koszyki z maseczkami wielokrotnego użytku.
 11. Ofiary rodzinne z kwietnia– 36 rodzin złożyło ofiary na kwotę 1870 zł. Bóg zapłać. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z maja.