NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                    12 kwietnia 2020

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.
  2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze jak w niedzielę. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej przez transmisje o godz. 11:00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  3. Pamiętajmy o ograniczeniu do 5 osób na jednej Mszy- zapraszam tych których jest intencja!
  4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  5. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Pielgrzym, Mały Pielgrzym.
  8. Bóg zapłać za złożoną jałmużnę wielkopostną w skarbonkach Caritasu.
  9. Ofiary za intencje mszalne, ofiary rodzinne na renowacje kościoła czy po prostu ofiary na funkcjonowanie parafii proszę wpłacać na konto parafii, ewentualnie wrzucać do skarbonki pod chórem.

Bóg zapłać za wszelkie oznaki troski o parafię, o proboszcza, dziękuje za kwiaty do Grobu Pańskiego, a nade wszystko za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania za pomoc przy budowie Grobu Pańskiego p. Wiolecie oraz p. Piotrowi.