PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      29 marca 2020

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do odprawiania w domach nabożeństw Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
 2. W niedzielę dodatkowa Msza o godz. 15:00, od godz. 15:45 do 16:30 dla osób uczestniczących we Mszy św. transmitowanej możliwość przyjęcia Komunii św.

W tygodniu kościół otwarty od 9:00 do 20:30. O godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, 17:50 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 20:30 Różaniec – ksiądz w kościele a Rodziny w domu.

Pamiętajmy o ograniczeniu do 5 osób na jednej Mszy- zapraszam tych których jest intencja!

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.
 3. Zawieszam pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i starszych – tylko na wyraźne żądanie.
 4. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Spowiedź przez cały tydzień po uprzednim zgłoszeniu Tel. 730-267-538
 5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 7. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną. „Dar juniora dla seniora” Zrezygnuj w WP z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Pielgrzym, Mały Pielgrzym. Tydzień temu kolekta wyniosła 270zł – Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Ofiary za intencje mszalne, ofiary rodzinne czy po prostu ofiary na funkcjonowanie parafii proszę wpłacać na konto parafii, ewentualnie wrzucać do skarbonki pod chórem.