JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA            24 listopada 2019

  1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

  1. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.
  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  3. Także w środę po Mszy spotkanie Caritas parafialnej. Zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby dobrej woli, które chciałyby włączyć się w działalność charytatywną.
  4. W piątek w salkach o godz. 19:00 bezpłatna pomoc prawna wyłącznie dla osób z naszej parafii.
  5. W sobotę organizuję wyjazd dla LSO do Lęborka do parku rozrywki, wyjazd o godz.12:30, powrót ok. godz. 15:00. Zapisy do środy w zakrystii, wymagana jest pisemna zgoda rodziców.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są już nasze parafialne kalendarze ze zdjęciami pani Renaty, format A3 20 zł, A4 15zł. Ofiary rodzinne
  8. Bóg zapłać za ofiary na WSD w Pelplinie- 810.
  9. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.