TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                17 listopada 2019

 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Dziękujemy diakonowi Tomaszowi Borek za dzisiejszą obecność wśród nas, za wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę.
 2. W poniedziałek o godz. 18:00 w Sali św. Maksymiliana spotkanie KGW. Zapraszamy.
 3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 4. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji pamiętajmy o modlitwie i dobrym słowie dla naszej Scholi parafialnej. Już dziś pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym we wszelką aktywność muzyczną.
 5. W sobotę będą miały miejsce Warsztaty Biblijne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczynamy tu w kościele o godz. 11:00 a następnie przejdziemy do salek. Planowany czas zakończenia ok. godz. 13:30.
 6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Natomiast po Mszy o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci do 1. Komunii.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze łamany i duży po 10 oraz mały 5. Modlitewniki za zmarłych. Ofiary rodzinne
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu podczas Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebraliśmy 464. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WSD w Pelplinie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.