TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 10 listopada 2019

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Po Mszy zbiórka do puszki na wsparcie chrześcijan w Sudanie Południowym
 3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9:00.
 4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu przed każdą Mszą, a w niedzielę wypominki roczne przed mszami o 9:00 i 11:00. Wypominki składamy w zakrystii po mszy.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 6. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze łamany i duży po 10 oraz mały 5. Modlitewniki za zmarłych. Ofiary rodzinne
 8. Tydzień temu na cele misyjne zebraliśmy 210 zł. Bóg zapłać.
 9. Ks. Sławomir Ałaszewski duszpasterz rodzin naszej diecezji – Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Domu Rekolekcyjno-wypoczynkowym w Białogórze(nad morzem). Szczegóły na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.