TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         27 października 2019

 1. Zapraszam do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych w poniedziałek i wtorek o 17:30 oraz w środę i czwartek o godz. 18:00. W środę dzieci przynoszą swoje plansze różańcowe(podpisane na odwrocie) a w czwartek… niespodzianka.
 2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 3. W środę i czwartek spowiedź od godz. 17:00( w piątek 1. Piątek miesiąca – spowiedzi nie będzie). Chorych odwiedzę w piątek 8 listopada. W czwartek w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony wartości chrześcijańskich.
 4. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 9:00 i 11:00. Po pierwszej Mszy procesja na cmentarz i modlitwy na cmentarzu.
 5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00.(nie będzie mszy niedzielnej)
 6. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 7. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki jednorazowe zaczniemy odmawiać codziennie od niedzieli 3 listopada w łączności ze Mszą św. i modlitwą różańcową. Wypominki roczne odmawiamy przez cały rok w każdą niedziele przed Mszą o 9:00 i 11:00. Natomiast w poniedziałek 4.11. o godz. 17:00 będzie msza zbiorowa za zmarłych*.
 8. W związku z listopadowymi uroczystościami proszę o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Zachęcam do wsparcia naszego parafialnego Caritas przez zakup zniczy.
 9. Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze łamany i duży po 10 oraz mały 5.
 11. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne(opał na zimę do domu parafialnego) – 978. Ofiary rodzinne
 12. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
 13. W ostatnią niedziele miało miejsce liczenie wiernych dla statystyk Kościoła, w naszym kościele było na 4 mszach łącznie 448 osób, co daje 30% parafii. Do Komunii przystąpiło 165 osób co daje 11%.
 14. Za tydzień zbiórka do puszek na cele misyjne.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.