DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         20 października 2019

  1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. W zakrystii przyjmuję na wypominki roczne i jednorazowe* oraz na Mszę zbiorową za zmarłych(4.11. godz. 17:00).
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne(opał na zimę). Ofiary rodzinne(zadłużenie)
  7. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
  8. Dzień papieski 553 – Bóg zapłać wolontariuszom ze szkolnego Caritas.
  9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w tygodniu o 17:30, w sobotę po Mszy oraz w niedzielę po Mszy o 9:00.
  10. Caritas parafialna w niedziele 20 i 27 października będzie sprzedawał znicze.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.