DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       13 października 2019

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji, którzy po Mszy będą zbierali ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty życzymy Bożej mądrości w służbie młodemu pokoleniu.
 3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18:00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w tygodniu o 17:30, w sobotę po Mszy oraz w niedzielę po Mszy o 9:00. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 5. W tygodniu po Mszy zapraszam rodziców dzieci do 1 Komunii do biura parafialnego w celu oficjalnego zgłoszenia dziecka do przygotowań. Jednocześnie proszę o dostarczenie dokumentu potwierdzającego chrzest dziecka.
 6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 7. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18:00.
 8. W piątek o 19:00 w salkach bezpłatna pomoc prawna.
 9. W sobotę o 11:00 zbiórka LSO.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
 11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary rodzinne
 13. Jest już dostępny kalendarz z intencjami na 2020 r. Można także zapisywać naszych drogich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe* oraz na Mszę zbiorową za zmarłych(4.11. godz. 18:00).
 14. Caritas parafialna w niedziele 20 i 27 października będzie sprzedawał znicze.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,

16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,

17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,

18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.