DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   6 października 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 3. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie dla dzieci(obowiązkowo dzieci do 1. Komunii) o godz. 17:30 oraz dla dorosłych w sobotę o 18:00 i niedzielę o 9:00. W poniedziałek NMP Różańcowej – poświęcenie różańców.
 4. W tygodniu po Mszy zapraszam rodziców dzieci do 1 Komunii do biura parafialnego w celu oficjalnego zgłoszenia dziecka do przygotowań. Jednocześnie proszę o dostarczenie dokumentu potwierdzającego chrzest dziecka.
 5. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
 6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z października. Listy w zakrystii.
 9. Dekanalny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w sobotę 12 października o godz. 19:00 w Miechucinie. Następne spotkania – 19 i 26.10 oraz 9,16 i 23.11.
 10. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego*
 12. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie wolontariuszy, którzy będą zbierać ofiary na budujące się kartuskie hospicjum Caritas.
 13. Jest już dostępny kalendarz na 2020 r. Można także zapisywać naszych drogich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe oraz na Mszę zbiorową za zmarłych(4.11. godz. 18:00).

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.