DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     1 września 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
 3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8:00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 5. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00. Po Mszy Świętej pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów, lektorek i kandydatów.
 6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18:00. Spowiedź św. w piątek od godz. 16:45. Chorych odwiedzę rano, od 8:00.
 7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie członków Kół Różańcowych naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z września oraz na sprzątanie kościoła. Listy w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne – 997.
 11. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.