DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej.

Dziś kiedy w 35 r. poświęcenia naszego kościoła dziękujemy Dobremu Bogu za dar świątyni chcemy także pamiętać o śp. Ks. Biskupie Ignacym Jeżu, o budowniczych śp. Ks. Kanoniku Stanisławie Wiśniewskim oraz o wszystkich zmarłych zaangażowanych w budowę i prosić dla nich o łaskę nieba a dla żywych darczyńców i budowniczych o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy dwóm pokoleniom państwa Wenta z ul. Szkolnej, którzy ofiarowali ziemię pod budowę kościoła a także na cmentarz. Przy tej okazji chcemy pamiętać o wszystkich, którzy dziś troszczą się o wspólne dobro. Bóg zapłać za zaangażowanie obu radom parafialnym, szafarzom, Caritasowi parafialnemu i szkolnemu, Żywemu Różańcowi, LSO, scholi, grupom corocznie budującym ołtarze na Boże Ciało, budowniczym Grobu Pańskiego oraz szopki bożonarodzeniowej, paniom katechetkom, niosącym chorągwie, baldachim, krzyż, zbierającym kolektę, paniom zajmującym się krzyżem na cmentarzu oraz figurką Matki Bożej przed kościołem, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim troszczącym się o krzyże i kapliczki przydrożne. W szczególny sposób pragnę podziękować tym wszystkim, którzy także w tygodniu znajdują czas na Msze św., nabożeństwa czy chwile adoracji Najświętszego Sakramentu.

  1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
  2. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 18:00.
  3. W środę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana, po Mszy wieczornej zapraszam na nabożeństwo przy relikwiach św. Maksymiliana.
  4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
  5. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
  6. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  7. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Ofiary rodzinne
  8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Edmunda Dawidowskiego z Piesek. Różaniec w sobotę i poniedziałek po Mszy a w niedzielę o 18:00 Wieczny odpoczynek…
  10. Zapowiedzi

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,

17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.