OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        4 sierpnia 2019

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 2. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, obchodzimy Dzień Proboszcza.
 3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w tym tygodniu o godz. 19:00. Biuro parafialne nie czynne. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 4. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów.
 5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Rozpoczynamy sierpniową zbiórkę ofiar rodzinnych. Listy w zakrystii.
 7. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.
 8. Zapowiedzi

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.