SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  28 lipca 2019

 

 1. W dniu odpustu parafialnego ku czci św. Ignacego Loyoli, chcemy dobremu Bogu dziękować za wspólnotę naszego partykularnego Kościoła, w którym przyjmujemy sakramenty święte, oraz przez wspólną modlitwę umacniamy się w wierze. Dziękujemy ks. Prałatowi Marianowi Szczepińskiemu za odprawioną Mszę św. w intencji Parafii oraz wygłoszone Słowo Boże.

Na zakończenie Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do św. Ignacego i wyjdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, zatrzymamy się przy scenie, gdzie zawierzymy Panu Bogu całą naszą Parafię. Tam zakończymy procesje błogosławieństwem. Następnie zapraszamy do wspólnego śpiewu i uwielbienia Pana Boga wraz z zaproszonymi gośćmi. Pan Karol Płotka kierownik GCK z Cewic wraz z młodzieżą zaproszą na przedstawienie teatralne. Po tak bogatej uczcie dla ducha radni parafialni wraz z Caritasem zabiorą nas na ucztę dla ciała do salek w domu parafialnym.

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszej uroczystości, Bóg zapłać. Przy scenie ministranci będą rozdawać pamiątkowe karty z okazji przypadającej 11 sierpnia 35 rocznicy poświęcenia kościoła przez Bpa Ignacego Jeża. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich dobrodziejów naszej parafii.

W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszam do salek na kawę wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania odpustu.

 1. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze. Spowiedź w piątek od 17:00 w łączności z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszy piątek od godz. 8:00.
 3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy się modlić na Mszy o godz. 18:00.
 4. W piątek o 19:00 w salkach kolejne spotkanie z panią adwokat. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej.
 5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
 6. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Ofiary rodzinne
 7. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na inwestycje parafialne – 973.
 8. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.