DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

1. Kończymy dziś Biały Tydzień, pani katechetce, rodzicom oraz dzieciom serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, za dar ołtarza dla parafii oraz ofiary materialne na cele misyjne.
Bóg zapłać ofiarodawcom za nowy baldachim, dziękuje za ofiary na kwiaty oraz budowę czterech ołtarzy na Boże Ciało. Wszystkim uczestnikom procesji dziękuje za piękne świadectwo wiary, za niesiony baldachim oraz krzyż a także służbie liturgicznej i organiście.
2. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.(do piątku włącznie)
3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 18:00. Natomiast na godz. 11:00 zapraszam LSO oraz kandydatów wraz z rodzicami na biesiadę przy grillu.
4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Linii o 11:00. U nas Msze o 18:00 z procesją oraz 18:45. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszym dekanacie księży polecam modlitwom parafian.
5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 17:00(18:00 Msza niedzielna).
6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia oraz zawierzam wszystkich ojców opiece św. Józefa.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
9. W piątek o 19:00 w salkach kolejne spotkanie z panią adwokat. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
• 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.