NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość 1 Komunii św. Od jutra do przyszłej niedzieli zapraszam dzieci, rodziców i wszystkich parafian na Biały Tydzień.
3. W środę o godz. 8:00 Msza na zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Chcemy podziękować Panu Bogu za wszystkie piękne doświadczenia, zdobytą wiedzę i prosić o bezpieczne wakacje.
4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00, po której wyruszy procesja.
Przedstawicieli komitetów budujących ołtarze zapraszam do zakrystii po pieniądze na kwiaty.
5. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem proszę o kontakt z panią Mirelą.
6. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszam wszystkich do szczególnej modlitwy za ojców.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.