ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych.
4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18:00.
W środę po Mszy zapraszam na zbiórkę LSO.
5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek po Mszy.
6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej oraz uroczystość 1 Komunii Świętej. Próba dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 18:00. W sobotę spowiedź o 10:00.
8. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
9. Na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 115. Kolekta inw. 989.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
11. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała proszę składać do skarbonki na końcu ławek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.