WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019

Dzisiaj w Polsce obchodzimy XII Święto Dziękczynienia, z tej okazji po Mszy zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w łączności z Mszą św.
3. W Tyn tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i w sobotę po Mszy. Mszy nie będzie we wtorek i czwartek. W środę msza o 19:00 – ks. z Łebuni.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18:00(Bierzmowani!). Spowiedź piątkowa w łączności z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Chorych i starszych odwiedzę w sobotę od godz. 8:00.
5. W czwartek próba dla dzieci przed uroczystością 1 Komunii o godz. 17:00.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje. W minionym tygodniu zamontowaliśmy brakującą bramę wjazdową oraz krzyż ze stali nierdzewnej. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z czerwca. Listy w zakrystii.
7. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.
8. Za tydzień na mszach o 9:00 i 11:00 będziemy gościli Scholę z Darłówka.
9. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała proszę składać do skarbonki na końcu ławek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.