SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.
2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Ponadto od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
5. W poniedziałek pogrzeb śp. Joanny Kapturskiej o godz. 10:00. Różaniec dziś o godz. 18:00
6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
7. W piątek(31 maja) od godz. 19:00 w salkach pani adwokat Renata Szymla będzie udzielała bezpłatnych porad prawnych.
8. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę wraz z mszą o godz. 18:00.
9. Na przyszłą niedzielę na Msze o godz. 11:00 Rada Duszpasterska szykuje niespodziankę dla wszystkich dzieci.
10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary na inwestycje.
12. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała proszę składać do skarbonki na końcu ławek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
• 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.