TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego.
3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy w tygodniu o godz. 18:00. Po nabożeństwie Msza Święta. Natomiast w niedziele w łączności z Mszą o 9:00. Dzieci przygotowujące się do 1. Komunii proszę o przynoszenie książeczki do nabożeństwa.
4. W piątek będziemy, w ramach Mostu Modlitewnego, modlić się w intencji seminarium i powołań. Tego dnia cała wspólnota seminaryjna modli się w intencji naszej parafii.*
5. Także w przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
6. Już dziś zapraszam duszpasterską radę parafialną oraz panie katechetki na spotkanie we wtorek 14 maja na godz. 19:00.
7. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.
8. Z tegorocznych skarbonek Jałmużna wielkopostna na cele charytatywne zebraliśmy 143,37.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na inwestycje parafialne – 1178. Rozpoczynamy majową zbiórkę ofiar na renowacje kościoła, listy w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
• 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.