DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
3. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).
4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę.
5. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.
6. We wtorek na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie radę duszpasterską.
7. Od środy 1 maja zapraszam na nabożeństwa majowe. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele. Dzieci przygotowujące się do 1. Komunii przychodzą obowiązkowo.
Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
8. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą mszą oraz 2 maja od 17:30. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 8:00.
10. Skarbonki Jałmużna wielkopostna proszę składać pod ołtarzem.
11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za złożone ofiary na szkolnictwo katolickie – 570zł.
13. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Ofiary na renowacje kościoła
14. Zapowiedzi/Wizualizacje kościoła

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
• 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
• 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
• 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.