PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00.
3. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w środę po Mszy.
4. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele z udziałem księży dekanatu w czwartek od 17:00 do 18:00.
5. W najbliższy piątek odprawimy nabożeństwo Drogi krzyżowej, przechodząc ulicami naszej parafii. Będzie to ostatnia Droga krzyżowa w tym czasie Wielkiego Postu. Zaczniemy o godz. 18:00 tu w kościele. Msza św. będzie po zakończeniu nabożeństwa. Zachęcam do wspólnej modlitwy i dania świadectwa tym, którzy zapomnieli o Wielkim Poście a być może także o swoich chrześcijańskich korzeniach.
6. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę po drugiej Mszy.
7. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm.
8. Serdecznie zachęcamy do nabywania palm wykonanych przez wolontariuszy z SKC. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritasu.
9. Pola Nadziei – wolontariusze
10. Woreczek ryżu – zbiórka ofiar
11. Caritas paschaliki – 5zł.
12. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar na renowacje kościoła z kwietnia. Listy w zakrystii.
14. Bóg zapłać za ofiary na kolektę inwestycyjną – 1036. Ofiary na Grób Pański proszę składać do puszki na końcu ławek. Bóg zapłać.
15. Grupa Samson spotkania w poniedziałki o godz. 17:00 w salkach.