CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

W minionym tygodniu przeżywaliśmy nasze szkolne i parafialne rekolekcje, serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w prowadzenie rekolekcji, scholi, paniom katechetkom, nauczycielom, rodzicom i oczywiście samej młodzieży. Bóg zapłać.
1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
2. W poniedziałek o 17:00 bierzmowanie w Gowidlinie, dlatego Msza w naszym kościele o 16:00.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek na zakończenie adoracji. Spowiedź święta w piątek od godz. 17:00 z adoracją Najświętszego Sakramentu a także w czwartek od 17:30.
5. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18:00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy o 9:00.
6. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00.
7. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki – spowiedzi i komunii św. 11 kwietnia od 17:00 do 18:00 będzie spowiedź z udziałem księży dekanatu.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę inwestycyjną. Ofiary na Grób Pański proszę składać do puszki na końcu ławek. Bóg zapłać.
10. Dzieci ze szkoły z Przerytego włączyły się w akcję pomocy dzieciom na misjach „woreczek ryżu”, w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach będą zbierały ofiary na głodujące dzieci.
11. Za tydzień akcja „Pola Nadziei” – informacje na plakacie.
12. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.
13. Grupa Samson spotkania w poniedziałki o godz. 17:00 w salkach.
14. Zapowiedzi
15. Caritas za tydzień będzie rozprowadzał pascha liki(5zł) na stół wielkanocny oraz liturgię Wielkanocną a w Niedzielę Palmową palmy.