DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      17 marca 2019

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary składane na tace na rzecz WSD w Pelplinie.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 18:00(od 17:30 adoracja NS) oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 10:00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 24 marca. Nauki wygłosi dla nas o. Tomasz Bujarski SVD, radca prowincjalny. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne
  8. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  9. Grupa Samsona spotkanie dla rodziców 21 marca godz. 17:00 w salkach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.