PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         10 marca 2019

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 18:00. Gorzkie żale w niedziele o godz. 10:00.
 3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
 4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00.
 6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 24 marca. Nauki wygłosi dla nas o. Tomasz Bujarski SVD, radca prowincjalny.
 7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej. Natomiast kolekta na WSD.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne, listy w zakrystii.

 1. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.
 2. Studia podyplomowe.
 3. Grupa Samsona spotkanie dla rodziców 21 marca godz. 17:00 w salkach.