ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           3 marca 20191. 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8:00 i 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00.
  4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 18:00.
  5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa w tym roku będę sprawowane po Mszy o godz. 9:00. Rekolekcje wielkopostne szkolne i parafialne rozpoczniemy w trzecią niedzielę WP.
  6. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najmłodszym czytelnikom polecamy „Małego Pielgrzyma”.
  8. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje parafialne – 889.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.