TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       27 stycznia 2019

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą. A po mszy zapraszam na spotkanie obie rady parafialne.
 5. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18:00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek rano od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych(zgłoszenia pod nr 730 267 538), a po południu od 17:00 adoracja i spowiedź. Po Mszy spotkanie do bierzmowania.
 7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji siostry Małgorzaty Lewińskiej która pochodzi z naszej parafii.
 8. W niedzielę po Mszy o 11:00 spotkanie do 1. Komunii.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna.
 10. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
 • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.